Siarka: w jaki sposób wpływa na nasz wygląd?

Siarka: w jaki sposób wpływa na nasz wygląd?

Jest wyjątkowo ważnym pierwiastkiem nie tylko dla tych, którzy chcą się cieszyć zdrowiem, ale i dla tych, którym zależy na pięknym wyglądzie. Siarka nie bez powodu tak często pojawia się w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry i włosów. Jakie problemy można rozwiązać przy jej wsparciu?

Siarka: bezcenny dar natury

Siarka to wyjątkowo wszechstronny pierwiastek mineralny, który ma ogromne znaczenie dla ludzkiego organizmu. Brak siarki negatywnie wpływa na pracę mózgu, zaburza też pracę układu nerwowego. Brak odpowiedniej ilości siarki w diecie może się też wiązać z takimi problemami, jak zaburzenia ciśnienia czy dolegliwości związane z niewłaściwym poziomem cukru we krwi. W jak siarka wpływa na nasz wygląd? Z punktu widzenia urody najważniejszym faktem jest to, iż siarka wchodzi w skład keratyny – białka, które ma decydujący wpływ na to, jak wyglądają nasze włosy oraz skóra. Siarka odgrywa też ważną rolę w walce z pierwszymi oznakami starzenia się, co wynika z faktu, iż ten pierwiastek jest nie tylko składnikiem keratyny, ale i kolagenu – jednego z naszych najważniejszych sojuszników w walce o zachowanie młodości na dłużej.

Siarka i jej zastosowanie w kosmetyce

Współczesna kosmetyka chętnie sięga po siarkę, a możliwości jej wykorzystania w walce o piękny wygląd są coraz szersze. Jedną z popularniejszych metod wykorzystania tego pierwiastka mineralnego są kąpiele lecznicze – zalecana przede wszystkim osobom dotkniętym problemem zbyt suchej skóry. Jak działa taka kąpiel? Siarka znajdująca się w wodzie rozmiękcza naskórek i wspiera proces jego złuszczania się. Dzięki temu skóra staje się bardziej miękka, zwiększa się też jej sprężystość. Z kąpieli takich można również korzystać w chwili, gdy skóra została zaatakowana przez grzyby lub bakterie.
Siarkę można też znaleźć w wielu kosmetykach. Jest ona rewelacyjnym dodatkiem do tych szamponów, które mają pomagać w walce z łupieżem. Kosmetyki zawierające siarkę są też cennym wsparciem dla tych, których skóra wykazuje nadmierną skłonność do podrażnień oraz dla tych, którym dokuczają problemy związane z trądzikiem i przetłuszczającą się skórą.

Zdrowa i piękna skóra nie musi być marzeniem. Jakie pierwiastki, jak siarka, mogą nam przecież skutecznie pomagać w walce z wieloma problemami dermatologicznymi. Współczesna kosmetyka chętnie korzysta z ich niezwykłych właściwości, dzięki czemu na rynku czeka na nas coraz szerszy asortyment specjalistycznych kosmetyków oraz zabiegów leczniczych.