Jak zredukować popękane naczynka na skórze?

Jak zredukować popękane naczynka na skórze?

Cera naczynkowa to w części świata, w której żyjemy problem bardzo wielu osób. Skóra naczynkowa jest bardzo wrażliwa na wszelkie czynniki zewnętrzne. Dodatkowo niektórym osobom dostarcza wielu kompleksów przez obecność na cerze czerwonych „pajączków”, którymi są właśnie popękane naczynka. Jakie są możliwości usunięcia tych defektów skórnych?

Jak wygląda cera naczynkowa?

Nadmierna wrażliwość skóry naczynkowej znacznie utrudnia jej posiadaczom ich codzienne funkcjonowanie. W przypadku cery naczynkowej naczynia krwionośne umiejscowione są bardzo płytko, dlatego też są one widoczne na pierwszy rzut oka. Najczęściej to, czy posiadamy skórę naczynkową uwarunkowane jest genetycznie. Naczynia krwionośne widoczne są głównie w okolicach policzków, czoła, nosa oraz brody. Na skórze często pojawia się rumień. Może to nastąpić w wyniku silnego stresu czy też działania pewnych czynników zewnętrznych. Skóra naczynkowa najczęściej jest bardzo napięta oraz sucha, co sprawia, że cechuje się nadmierną wrażliwością.

Pielęgnacja skóry naczynkowej

Codzienna pielęgnacja cery naczynkowej to bardzo duże wyzwanie dla jej posiadaczy. Bez odpowiedniego postępowania w tej kwestii skóra będzie napięta, sucha, a naczynia krwionośne będą bardzo widoczne. Przede wszystkim ważne są odpowiednie kosmetyki. Powinny być to produkty delikatne, które dedykowane są specjalnie dla cery naczynkowej – ochronne, regenerujące i wzmacniające naczynia krwionośne, a przez to zapobiegające ich pękaniu. Najbardziej polecane kremy do cery naczynkowej to Dermedic, Bielenda oraz Redblocker Krem powinien nie tylko nawilżyć naszą skórę, ale także zredukować zaczerwienienia, a przez to wyrównać koloryt. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji, osoby z cerą naczynkową powinny unikać pewnych czynników, takich jak spożywanie alkoholu, silne słońce, mroźny wiatr czy sytuacje stresogenne. Mogą one bowiem nasilać rumień i pękanie naczynek.

Laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek

Odpowiednia pielęgnacja skóry naczynkowej w domu to absolutna podstawa. Niekiedy jednak nawet to nie wystarcza. Jeśli popękane i silnie widoczne naczynka są naszym dużym kompleksem, warto zdecydować się na zabiegi kosmetyczne, które pomogą nam poprawić stan naszej cery. Jednym z nich jest laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek. Na skórę działa się wówczas za pomocą specjalnej głowicy, która emituje energię świetlną. Zabieg zwykle daje bardzo zadowalające efekty, jednak należy pamiętać, że nie usuwa on przyczyny problemu. Nadal nowe naczynka będą pękały, a to będzie widoczne na naszej skórze. Dlatego też bardzo ważna jest codzienna odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej.