Chcesz w porę wykryć problemy ze zdrowiem? Oglądaj swe dłonie!

Chcesz w porę wykryć problemy ze zdrowiem? Oglądaj swe dłonie!

Piękne i zadbane dłonie są ozdobą każdego człowieka i mogą wiele powiedzieć na jego temat. Nie każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę, że dłonie mogą być źródłem wielu cennych informacji na temat naszego stanu zdrowia. Jakie objawy powinny wzbudzać nasze zaniepokojenie?

Gdy dłonie są zbyt czerwone

Czerwone dłonie nie wyglądają zbyt dobrze. Pojawienie się tego problemu zazwyczaj kojarzone jest z wychłodzeniem, jednak nie zawsze niska temperatura jest tu głównym winowajcom. Warto pamiętać, że problem czerwonych dłoni jest dość powszechnym objawem uczulenia. Skóra może w ten sposób reagować zarówno na kosmetyki, jak i na środki czystości. W jaki sposób uporać się z tym problemem? Podstawą będzie uważna obserwacja swego ciała, dzięki której możliwe stanie się udzielenie odpowiedzi na pytanie: jaka substancja wywołuje takie reakcje?

Gdy dłonie są zbyt zimne

Problem zimnych dłoni zazwyczaj ma związek z przepływem krwi, który – z różnych przyczyn – zostaje utrudniony. Zimne dłonie są dolegliwością, z jaką borykają się zazwyczaj osoby pracujące w biurach oraz te, które spędzają wiele godzin przy komputerze. Na szczęście tu w wielu przypadkach mogą pomóc tak proste zabiegi, jak małe przerwy na wykonanie prostego masażu lub kilku ćwiczeń dłoni. Efekt? Lepsze ukrwienie i lepsze samopoczucie.

Opuchnięte palce – o jakich dolegliwościach zdrowotnych mogą świadczyć?

Puchnące palce to kolejny symptom, który pojawia się dość często. O czym może świadczyć pojawienie się takiego problemu? Zazwyczaj opuchnięte palce okazują się skutkiem problemów związanych z nawodnieniem organizmu. Problemy z opuchniętymi palcami są przypadłością dość częstą wśród tych, którzy nie dostarczają organizmowi odpowiednich ilości płynów. By uchronić się przed odwodnieniem, organizm zaczyna magazynować wodę w tkankach podskórnych. Efekt? Opuchlizna, mogąca się pojawiać m. in. na naszych dłoniach.

Pękające opuszki – jak poradzić sobie z tym problemem?

Delikatne opuszki są narażone na wiele niebezpieczeństw, a ich pęknięcia są częstym i dość uciążliwym problemem. Co może być przyczyną takich problemów? Często winowajcą są zbyt silne środki czystości, z których korzystamy w trakcie prac domowych. Zdarza się i tak, że pękające opuszki są dolegliwością ściśle związaną z alergią, np. na wybrane środki czystości lub kosmetyki. Przyczyną takiego problemu może być też niewłaściwa dieta, a dokładniej – niedobory witamin A, E oraz witamin z grupy B.

Dłonie mogą wiele powiedzieć na temat naszego stanu zdrowia. Nie ignorujmy tych sygnałów, które wysyłają nam one każdego dnia. Jeśli w porę zwrócimy uwagę na niepokojące sygnały, będziemy mogli podjąć odpowiednie kroki zanim problemy ze zdrowiem poważnie utrudnią nam życie.